Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA - NEMAZAT !!! > Úvod

Obec Bohatice

Aktuality 

Nový termín pro příjem žádostí o kotlíkové dotace

Evidence pálení ohňů

 

OBEC BOHATICE NA FACEBOOKU

Obec Bohatice má nově svůj profil na sociální síti FACEBOOK a rozšiřuje tak komunikační možnosti občanů obce. Naleznete zde např. aktuální informace, pozvánky na kulturní akce konané v obci a okolí či fotografie, které doplňují tento web.
Profil je určen především ke sdílení informací a k získání Vaší zpětné vazby formou komentářů k našim příspěvkům. Budeme velmi potěšeni, pokud budete náš profil pravidelně sledovat a stanete se jeho fanoušky.
Vážení spoluobčané a návštěvníci našich stránek,
stalo se u vás něco zajímavého? Pořádáte nějakou akci a chcete, aby se to včas dozvěděli i ostatní? Rádi fotografujete a chcete zveřejnit své fotografické úlovky? Chcete zveřejnit své fotografie z různých akcí v obci? Víte o nějakém problému, který by měl řešit obecní úřad? Chcete se na něco zeptat?...

Pak neváhejte a dejte nám vědět na Facebookové stránce obce Bohatice. 

 FB.png

Letecké snímky obce

 

Těžba štěrkopísku

Veškeré informace o těžbě štěrkopísku na jednom místě

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Bohatice leží asi 3 km severozápadně od Mimoně, v oblasti Ralské pahorkatiny. Touto oblastí dříve procházela kupecká cesta vedoucí ve směru od Prahy přes Žitavu k Baltu. Obec se nachází na území, které bylo panstvím pánů z Ralska. Později patřilo Vartenberkům, po nichž zůstaly na nedalekém vrchu zachovány trosky hradu Ralsko – 696 m. n. m. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1304. V roce 1370 je majetkem Benesche z Mimoně a v té době nese název Voitsdorf, což může znamenat, že zde bylo fojtství. Název Bohatice se datuje od roku 1371 a pochází zřejmě od jména Bohata, tehdejšího rychtáře. Později zde bylo založeno jedno z prvních zemědělských družstev v republice. Rozorávání mezí přijeli natočit dokonce i filmaři. V roce 1959 bylo družstvo jako z prvních rozpuštěno a včleněno do Státního statku Mimoň. V roce 1784 byla v Bohaticích založena jednotřídní škola, v roce 1783 byla postavena škola nová. Po zrušení školy v roce 1963 dojíždí děti do Zákup.

Mezi historické památky patří bývalá rychta ze 17. Století, nejstarší dům s archaickým hrázděním, které se používalo do konce minulého století a je charakteristickým rysem lužickosrbské lidové architektury. Objekt, který je nyní dominantou obce, byl zakoupen soukromými majiteli, zachráněn a opraven s mimořádným citem. Za zmínku stojí také kaplička a sloup se sochou pany Marie Immaculaty.

Díky poloze obce z mírně kopcovité krajině s množstvím rybníků patří toto území k vyhledávaným rekreačním oblastem. Okolí je přitažlivé pro příznivce turistiky, a díky množství cyklistických tras také pro milovníky kol. Novinkou je Nord ranč Bohatice, stojící u bývalého vojenského prostoru Ralsko. Jedná se o nově postavený stylový srub s dřevěnými stájemi a přilehlé pastviny pro koně se rozprostírají na 25ha udržovaných luk. Nord ranč Bohatice je ideálním místem pro trénink koní, kondiční práci s koněm i rekreaci a nabízí se zde i možnost dovolené se svým koněm.

Informace pro turisty: www.ceskolipsko.info

www.linka199.cz